O nás

Rehabilitační a regenerační centrum – centrum vašeho zdraví a spokojenosti

Rehabilitační a regenerační centrum  je ambulantní nestátní zdravotnické zařízení zaměřené na komplexní  prevenci, diagnostiku a léčbu všech problémů pohybového systému – bolestí zad, kloubů a svalů, funkčních i degenerativních onemocnění, poúrazových a pooperačních stavů. Nabízí ale také řadu relaxačních a regeneračních programů například pro sportovce či nastávající maminky a je místem příjemného odpočinku pro všechny zdravé lidi, kteří rádi hýčkají své tělo.

Fyzioterapie jako možnost léčby řady zdravotních problémů

V našem zařízení klademe důraz na komplexní a individuální přístup k léčbě pacienta. Spočívá ve spolupráci fyzioterapeutů a klientů a také podrobném seznámení se s životními způsoby a zvyky každého z nich. Terapii vždy konzultujeme s pacientem, přihlížíme k jeho individuálním a aktuálním potřebám, a tak se pacient na terapii aktivně podílí.

Tento přístup je velmi účinný také při diagnostice a léčbě řady dalších zdravotních obtíží mimo pohybový systém, jakými jsou stavy nevysvětlitelné únavy, závratí, hučení v uších, bolestí na hrudi a dechové tísně, vysokého krevního tlaku a bolestí u srdce, funkčních zažívacích, urologických nebo gynekologických obtíží, opakovaných infekčních onemocnění, alergií a oslabení imunity.

Jsme přesvědčeni, že naprostá většina zmíněných obtíží má svoje kořeny jednak v přemíře zatěžujících pohybových stereotypů (například dlouhodobé sezení), v nedostatku vhodného pohybu a také ve stresu. Všem těmto vlivům lze velmi účinně čelit právě prostředky fyzioterapie.

Preventivní a relaxační programy ocení i zdraví návštěvníci

Pro lidi zdravé, kteří chtějí lépe čelit každodennímu stresu a zůstat i nadále zdravými, nabízíme řadu preventivních programů. Patří mezi ně například komplexní relaxační a regenerační programy pro sportovce, děti i ženy. Nastávající maminky mohou využít fyzioterapii pro těhotné, specializujeme se i na podporu asistované reprodukce, léčbu funkční ženské sterility a další interní i gynekologické obtíže způsobené poruchou pohybového aparátu. Pilířem tohoto typu služeb jsou  tělesně orientované relaxace, kosmetické služby, různé typy masáží, skupinových cvičení a vodoléčba.

Preventivní a relaxační programy jsou hrazeny  pacienty, resp. jejich zaměstnavateli.

S jakými zdravotními problémy se na nás můžete obrátit?

Fyzioterapie svými specifickými prostředky zasahuje tam, kde pohyb a ostatní fyzické i psychické funkce jsou ohroženy procesem stárnutí, zraněním, nemocí nebo vrozenou vadou. Mezi typy potíží, které v našem centru pomáháme léčit, patří například:

Náš tým

Naši ordinaci provozujeme od roku 1997. Od roku 2012 pracujeme v nově zrekonstruovaných prostorech.  Centrum je klinickým pracovištěm Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity pro studenty oboru fyzioterapie.
Všechny terapeutky průběžně  absolvují specializační vzdělávací kurzy. V současné době v našem týmu pracuje 18 fyzioterapeutů:

Všechny terapeutky průběžně absolvují specializační vzdělávací kurzy.
Pracoviště je klinickým pracovištěm Zdravotně sociální fakulty Jihočeské Univerzity pro studenty oboru fyzioterapie.

Náš tým tvoří fyzioterapeuti zaměřující se na péči o pacienty dětského věku včetně kojenců, dále specialisté na poúrazové stavy pohybového aparátu, a věnujeme se také pacientům s  neurologickým nebo ortopedickým onemocněn

 

Jak se objednat? Musím mít doporučení lékaře?

K léčbě v našem centru se můžete objednat jak na základě doporučení lékaře, tak bez něj. V obou případech můžete využít jeden z následujících způsobů:


Pokud doporučí léčbu u fyzioterapeuta lékař, vystaví Vám poukaz, kterým Vás odešle přímo k fyzioterapeutovi (Poukaz na vyšetření/ošetření FT). Tento poukaz můžete v našem zařízení uplatnit.
Objednat se můžete telefonicky, při osobní návštěvě v našem centru nebo případně e-mailem. Zmíněný poukaz mějte ale vždy u sebe, na informace z něj budete při kontaktu s námi dotázáni.

Jak získat poukaz:  Poukazy k ošetření FT vystavuje buď specialista (ortoped, chirurg, neurolog, internista, ORL, a další) nebo praktický lékař. 

Poukaz FT

Poukaz

Objednat se můžete též bez doporučení lékaře. Aby mohla být léčba hrazena ze zdravotního pojištění, je třeba se nejdříve objednat k některému z lékařů, kteří s námi spolupracují. Ten Vám po zhodnocení Vašeho zdravotního stavu vhodnou fyzioterapeutickou léčbu doporučí.

Bez doporučení lékaře je možné se objednat také v případě, že si hodláte vyšetření, konzultaci či samotné terapie hradit jako samoplátci, tedy bez účasti zdravotní pojišťovny.
Doporučení lékaře není potřeba ani v případě, že se chcete objednat na některou z doplňkových procedur a aktivit, které standardně nejsou zdravotními pojišťovnami hrazeny. Může se jednat o různé druhy masáží, skupinová cvičení nebo relaxační programy.

Kontakt