Masážní techniky a lymfodrenáže

Klasická a sportovní masáž
Nejčastěji žádaná masáž používaná při léčbě  bolestí zad. Napětí v přetížených svalových skupinách člověk pociťuje jako ztuhlost, pálení a časem se objevuje i bolest.  Masáž tyto namáhané svaly relaxuje a často poskytuje okamžitou úlevu.  Odstraňuje únavu a svalové napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát.
Masáž je zaměřená na práci s konkrétními svalovými skupinami. Velmi dobře odstraňuje bolesti a zdravotní problémy svalového původu. Typickým příznakem jsou bolesti svalů šíje, zad, paží a dolních končetin po fyzické námaze, bolesti způsobené dlouhodobým přetěžováním nebo prochlazením.
U klasické a sportovní masáže se masíruje převážně dlaněmi a prsty. Podle účelu má masáž buď klidné relaxační tempo, nebo je dynamická – aktivující.
 
Relaxační aromatická masáž
Jemná masáž v kombinaci s vonnými esencemi dle výběru klienta působí hlubokou relaxaci. Zahrnuje uvolňující masáž celého těla či jeho části. Masáž má klidné tempo a převažují v ní jemnější hmaty.
 
Masáž nohou a chodidel
Reflexologie nohy je nesmírně účinná forma terapeutické masáže. Naše chodidla představují dokonalou mapu celého těla. Terapií reflexních zón vytváříme základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Její pomocí lze najít skutečné příčiny nemocí či odhalit oslabení orgánů ještě dříve, než nemoc propukne.

Stlačováním a hlazením příslušných bodů na chodidle dokážeme nejen ovlivňovat vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění a dokonalé harmonie těla. Touto šetrnou a účinnou technikou přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a aktivujeme přirozené léčebné síly organismu.
 
Masáž pro těhotné
Příjemná a uvolňující masáž navozuje dobrý zdravotní a duševní stav nastávající maminky. Masírují se dolní nebo horní končetiny, záda a šíje a dochází k úlevě především v bederní oblasti. Masáž navíc podporuje zdravý vývoj plodu.
V případě rizikového těhotenství je nutná konzultace s lékařem a jeho písemné potvrzení, že je masáž vhodná. Obvykle se masáže provádějí v období od 4. měsíce těhotenství do první poloviny osmého měsíce. Pokud se na to klientka cítí, dá se však masírovat až do prvního týdne v devátém měsíci.
 
Manuální lymfatická masáž
Lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika prováděná stálým tlakem, pomalým tempem a speciálními hmaty v přesně určeném pořadí. Obnovuje a zlepšuje oběh lymfy v těle.

Její největší přínos spočívá v detoxikaci organismu a zlepšení celkové imunity. Je vhodná pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení, odstraňuje pocit „těžkých nohou“, pomáhá k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, zvyšuje kondici, zlepšuje stav pokožky, působí proti jejímu stárnutí a používá se také pro formování postavy. 

Lymfodrenáž
Lymfodrenáž je druh hmatové techniky masáže. Provádění lymfodrenáže napomáhá aktivovat mízní systém, a tím podporuje tok lymfy. Při rozproudění lymfy v těle dochází k odstraňování škodlivin (toxických látek).
Tato technika napomáhá celkové regeneraci organismu. Používá se jednak na léčbu lymfedémů, jednak jako prevence u osob, které jsou vystaveny dlouhému stání či sezení v nezměněné poloze (např. letušky, prodavačky, kadeřnice, programátoři). Protože napomáhá rychlejší regeneraci, používá se také po fyzické zátěži při vrcholovém a rekreačním sportu, ale i po zátěži psychické.

Nejčastějšími pacienty lymfodrenáže jsou lidé s lymfatickými otoky (lymfedémy). Otoky vznikají druhotně po operacích nebo radioterapii. Lymfodrenáž je důležitá také jako prevence a léčba pooperačního nebo postradioterapeutického lymfedému. Nejčastěji tuto léčbu podstupují ženy po operaci prsu, které mají otok na horních končetinách, hrudní stěně nebo prsu.

K dosažení správného a účinného efektu je nutné provádět lymfodrenáže opakovaně.

Indikace lymfodrenáží

Zdravotní indikace


Kosmetika


Sport