Manuální lymfatická masáž

Lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika prováděná stálým tlakem, pomalým tempem a speciálními hmaty v přesně určeném pořadí. Obnovuje a zlepšuje oběh lymfy v těle.

Může být prováděna jak ze zdravotních, tak kosmetických důvodů. Její největší přínos spočívá v detoxikaci organismu a zlepšení celkové imunity. Je vhodná pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení, odstraňuje pocit „těžkých nohou“, pomáhá k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, zvyšuje kondici, zlepšuje stav pokožky, působí proti jejímu stárnutí a používá se také pro formování postavy. Lymfodrenáž je účinnou metodou v boji proti celulitidě.

Lymfodrenáž je druh hmatové techniky masáže. Provádění lymfodrenáže napomáhá aktivovat mízní systém, a tím podporuje tok lymfy. Při rozproudění lymfy v těle dochází k odstraňování škodlivin (toxických látek).

Tato technika napomáhá celkové regeneraci organismu. Používá se jednak na léčbu lymfedémů, jednak jako prevence u osob, které jsou vystaveny dlouhému stání či sezení v nezměněné poloze (např. letušky, prodavačky, kadeřnice, programátoři). Protože napomáhá rychlejší regeneraci, používá se také po fyzické zátěži při vrcholovém a rekreačním sportu, ale i po zátěži psychické.

Cena: (dle místa aplikace) 250 Kč/cca 30min