Fyzikální terapie

Pracoviště je vybaveno kvalitní přístrojovou technikou.
Nabízíme širokou nabídku fyzikálních procedur:

Elektroterapie

Využívá vlivu elektrických proudů anebo impulzů na organismus. Elektrický proud je do organismu přiváděn elektrodami vodivě připojenými na kůži. Tato forma terapie účinkuje proti bolesti, zvyšuje prokrvení tkání, uvolňuje svalové napětí. Některé typy proudů se využívají k stimulaci nefunkčních svalů.

Využívá se např. při bolestech kloubů a páteře, při poruchách svalového napětí a nervosvalové funkce.

Aplikace: 10–30 minut při jednom sezení
Cena: 100 Kč/1 sezení
na předpis hrazena zdravotními pojišťovnami

 

Magnetoterapie

Využívá působení pulzního magnetického pole. Magnetoterapie zvyšuje prokrvení tkání, působí protizánětlivě, proti bolesti, proti otokům, uvolňuje svalové křeče a urychluje hojení kostí a měkkých tkání.

Využívá se např. po zlomeninách, při degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového systému nebo při funkčních poruchách. Léčbu je vhodné kombinovat s vodoléčbou, rehabilitačním cvičením a laserovou terapií.

Aplikace: 30 minut, minimálně 3x týdně do počtu minimálně 8 terapií
Cena: 100,-Kč/30 min.
na předpis hrazena zdravotními pojišťovnami

 

Vodoléčba

Vodoléčba neboli hydroterapie znamená využití vody k léčbě různých onemocnění. Teplá lázeň dokáže uvolnit a prokrvit ztuhlé svaly, příjemně působí na unavené klouby a navodí celkový pocit relaxace. Chladnější lázeň v horkém počasí povzbudí, stáhne cévy a uleví organismu zatíženému nadměrným horkem. Vodoléčebná terapie je vhodnou přípravou na vlastní rehabilitaci nebo masáž.

Varianty: celotělová perličková koupel, vířivá končetinová koupel, aroma koupel, rašelinová koupel, suchý zábal a relaxace

Aplikace: 20–30 minut
Cena: dle typu vodoléčby
na předpis hrazena zdravotními pojišťovnami

 

Prohřívací rašelinové polštáře Lavaterm

Lavaterm jsou rašelinové polštáře nahřívané ve vodní lázni. Využívají se k lokálnímu hloubkovému prohřívání. Tato procedura je pro klienta zpravidla velmi příjemná. Působením tepla Lavaterm napomáhá k prohřátí a následnému uvolnění svalových struktur. Teplo zvyšuje prokrvení pokožky a měkkých tkání, ovlivňuje vnitřní orgány. Urychluje také metabolické změny v tkáních a napomáhá odplavování kyselých látek z těla.

Je velmi vhodné, když prohřátí rašelinovými polštáři předchází terapii nebo masáži. Lavaterm se využívá k uvolnění svalů, u chronických a degenerativních onemocnění pohybového systému, u revmatických onemocnění atp.

Aplikace: 10–20 minut
Cena: 50 Kč/10–20 min.
na předpis hrazeno zdravotními pojišťovnami

 

Laserterapie

Laser je zařízení uvolňující energii jako paprsek elektromagnetického záření. Tento paprsek má určité charakteristické vlastnosti, díky kterým disponuje vysokou energií. Ve fyziatrii se používají nízko výkonné lasery s výkonem do 500 mW.

Aplikace laseru napomáhá regeneraci poškozených tkání, působí proti zánětu a bolesti. Napomáhá např. v léčbě vředů, jizev, oparů, při bolestivých funkčních poruchách pohybového systému, při poúrazových stavech, distorzích, hematomech, otocích, při degenerativních kloubních onemocněních, při zánětech šlach, úponů a svalů.

Aplikace: je individuální a závisí na typu onemocnění
Cena: 100 Kč/1 sezení
terapie není hrazena zdravotními pojišťovnami

 

Ultrazvuk
Ultrazvuk je mechanické vlnění, při jehož aplikaci neprochází tkáněmi žádný elektrický proud. Opakovaná aplikace UZ zlepšuje prokrvení tkání, vstřebávání otoků a výronů, tlumí bolest, zlepšuje metabolismus a uvolňuje svalového napětí.

Využívá se např. při artrotických změnách, zvýšeném svalovém napětí, při patních ostruhách, na jizvy a v subakutním stadiu krevních výronů.

Aplikace: individuální, záleží na stadiu onemocnění, délka procedury 3–10 minut
Cena: 100 Kč/aplikace do 10 minut
na předpis hrazena zdravotními pojišťovnami